Zipline

Zipline kurulumu doğal ortamda ağaçlar arasında halatların gerilmesi şeklinde sunulacağı gibi topografyaya uygun rotalarda, konstrüksiyon bağlantılar kullanılarak da uygulanabilir. Ortam dikkate alındığında kolay, orta ve zor seviye kategorilerinde zipline hattı kurulumları yapılabilmektedir.


Zipline imalatı projesindeki üç farklı zorluk kategorisi şöyle tanımlanabilir. Macera parkı içerisindeki oyun sonları veya parkur bağlantıları için kurulan, özel frenleme sistemleri gerektirmeyen uzunluklardaki zipline hatları kolay etaplar olarak tanımlanabilir. Orta seviye Zipline Seyahat hattı için daha çok birkaç yüz metre uzunluğunda bir kule inişi veya karşılıklı iki tepe, vadi geçişi şeklinde kurulan, basit bir frenleme mekanizması ile kontrol edilen zipline uygulamalarını örnek verebiliriz. Zor seviye kategorisindeki zipline örnekleri hem yüksek hız hem de kilometre mertebesinde seyahat sunan Zipline örnekleri olarak tanımlanabilir.


Zipline kurulumu ilgili mühendislik standardı içerisinde zipline halatı, bağlantı elemanları, frenleme sistemi ve yedek güvenlik bağlantısını içerebilen mühendislik açısından kombine bir sistemi kapsamaktadır. Zipline kaydırma hattı kullanımı uygun tüm koşum emniyet kemeri, kask ve zipline hatta özel kaydırma makara sistemi ile yapılmaktadır. Güvenlik sistemi kullanıcının hattın başından sonuna kadar bağlı kalacağı ve yedekleme sistemi olan emniyet kemeri uygulamasını gerektirir.


Zipline seyahat hattı projenizde HARDE WERK saha gözlem ekibimiz, hedeflediğiniz uygulamayı, saha etüdünü ve ziyaretçi portföyünüzü harmanlayıp sahanız için uzun ömürlü projeyi sizlere sunmaktadır. Projelerimizde ayrıca tekrar tekrar gelen ziyaretçilerinize aynı tadı ve heyecanı tattıracak uygulamalar sunacaktır.


HARDE WERK mühendis kadrosu, zipline tasarım uygulaması konusunda tecrübiyle piyasada birçok çalışmada imzası bulunan ekipten oluşur. HARDE WERK size ve misafirlerinize mühendislik açısından standart içinde, güvenli, eğlenceli ve topografyaya en uygun zipline seyahat hattı uygulamalarını sunmaktadır.

PLANLIYORUZ

ÜRETİYORUZ

KURUYORUZ

YÜKSEK İP PARKURU

DEV SALINCAK

ZİPLİNE

AĞ PARKURU

ALÇAK İP PARKURU

İNSAN SAPANI

TIRMANMA DUVARI

AĞ TRAMBOLİN