Dev Salıncak

Dev Salıncak macera parkı projelerinin keyifli ve bir o kadar da heyecanı doruk noktasına çıkaran unsurudur. Dev salıncak, öncesinde en yüksek noktaya güvenli kaldırma sistemi ile yükseltildikten sonra, serbest bırakma mekanizmasının açılmasıyla dev bir salınım ile devam eden heyecan ortamıdır. Başlangıcı her ne kadar çığlık sesleriyle olsa da devamında birkaç tur salınım ile çocukluk günlerinin göğe doğru uzanma heyecanını ziyaretçilerinize eksiksiz bir deneyimle hatırlatmaktadır. Ayrıca çocuk misafirlerinizden, salıncağın verdiği keyfi, heyecanını anlatırken “Uf ne kadar yükseğe uçtum.” cümlesini defalarca duyacağınıza emin olabilirsiniz.


Dev salıncak talep edilen uzunluğa uygun taşıyıcı yapı, taşıyıcı halat, vinç sistemi ve salıncak oturaklarını kapsayan bir yapıdır. Dev salıncak uygulaması kullanıcı kişinin bedenine uygun tüm koşum kemer ve kaskı kapsayan güvenlik ekipmanı gerektirmektedir. Ayrıca özellikle yüksek yapılardaki dev salıncak uygulaması kullanıcının güvenliğini artırmak için yedek bir düşüş durdurma bağlantısını da kapsamaktadır.


Dev salıncak kurulumu yüksek iki ağaç arasında doğal bir konumda sunulacağı gibi çelik konstrüksiyon taşıyıcılar üzerinde de yapılabilir. Dünya üzerinde, 100 km/h üzerinde hızlara ulaşan 15-20 metre üzeri dev salıncak örneklerini görmek mümkündür. Dev salıncak uygulamasında doğru mühendislik hesabı ve tasarımla heyecan verici meydan okumalar görmek mümkündür. Dev salıncak imalatları her ne kadar basit bir düzenek olarak aktarılsa da dev salıncak kazası gibi üzücü haberler almak istemiyorsanız mutlaka mühendislik açısından güvensizliğini ve tasarımın uygunluğunu dikkate alınız.


Dev salıncak imalatı her ne kadar basit bir düzenek olarak aktarılsa da dev salıncak kazası gibi üzücü haberler almamak için mutlaka mühendislik açısından güvenirliğini ve tasarımın uygunluğunu, analiz yöntemleri ile sizlere sunan projelere onay verdiğinizden emin olunuz. HARDE WERK size mühendislik açısından doğru hesaplanmış, işlevsellik analizi yapılmış, güvenlik zafiyeti bulunmayan, özgün tasarımlar sunmaktadır. HARDE WERK işbirliği ile gelecekte en büyük dev salıncak meydan okuması sizin macera parkınızda olabilir.

PLANLIYORUZ

ÜRETİYORUZ

KURUYORUZ

YÜKSEK İP PARKURU

DEV SALINCAK

ZİPLİNE

AĞ PARKURU

ALÇAK İP PARKURU

İNSAN SAPANI

TIRMANMA DUVARI

AĞ TRAMBOLİN